Dekoratérský projekt pro interiér navržený Jaroslavem Vávrou


 

Jarda mě přizval ke svému nejvýznamnějšímu projektu posledních let. Můj úkol zněl: "zabydlet" + "dodekorovat doplňky". Projekt začal v září 2013 a za dokončený jej s paní klientkou považujeme od srpna 2014.

 

Klíčová byla květinová dekorace na nádherném leštěném kulatém stole uprostřed haly pod schodištěm. Nejprve jsme s paní klientkou uvažovaly o formálně laděné květinové aranži, ale potom jsme daly přednost umělecké váze od Ronyho Plesla, která se doplnila moderní luční aranží s rostlinou zvanou "mrkvous". Rony vytvořil pro tento interiér trojsadu - vázu, mísu do jídelny a mísu do obývacího pokoje s krbem. Karamelová barva skla rozzářila klidnou elegantní barevnou kombinaci tmavého dřeva a krému. Na komodu v jídelně jsem navrhla jemné  a vznešené bílé kaly v hladkých skleněných válcích. Pan florista je kreativně doplnil boruvčím, které vypadá nesmírně lehoulince a přitom vneslo do aranže vzrušení. Do rohu jídelny jsme dali ficus benjamin, kterému se zde výborně daří - již má nové čerstvé lístky a vůbec neopadává. Na skleník vedle jídelny jsme vytvořili rostlinnou aranž v duchu dekorace kulatého stolu.

 

V pracovně se řešila dvě místa - police knihovny za psacím stolem a noblesní leštěná vitrína. Na vitrínu bylo třeba umístit větší objekt, který by ji vyvýšil - volba padla na bronzového geparda, který přijel z Jihoafrické republiky. Dorazil sice se zlomeným ocasem, ale díky kovářské dílně ve Velkých Popovicích se brzy "uzdravil". Poličky obdržely vybavení z Flamantu a Almi  ... stříbný globus a stojan na knihy s motivem letadla. V prostřední poličce je luxusní ořezávátko historické edice z luxusního papírnictví v Mnichově a černé tužky v černém koženém kelímku z DBK. Nejnižší polička čeká na stříbný model / sochu automobilu. Knihovna za psacím stolem je laděna jako kombinace rodinných fotografií v kožených rámečcích a dřevených zvířecích sošek z Afriky (s nimi tam sídlí i bronzová opice z Donate), dikobrazích ostnů a dalších přírodně laděných prvků. Na dokumenty čekají kožené tmavě hnědé šanonové krabice z Velké Británie, kde jsme je pořídili za zlomek ceny dosažitelné v ČR.

 

Dalším místem byly tři niky ve spojeném prostoru kuchyně a rodinného pokoje. Ty jsme s paní klientkou pojaly v perleťově / mechově / fialkové barevné kombinaci s převahou ostře bílé (bílá krokodýlí kůže, mléčné sklo) se stříbným akcentem. Předposledním místem byla vstupní hala - zde nyní sídlí aranž z orchideí ve vápencovité míse. Poslední byla toaleta pro hosty, která obdržela liánu s drobnými krémovými kvítečky a dvě skleněné kouličky  s orchideemi a netřeskem.

 

17. srpna 2014